Gearbest - thanh toán bằng PLN.

gearbest platnosc

Gearbest.com to mój ulubiony sklep z którego zamawiam chińskie gadżety, w minionym tygodniu  poszedł w ślady Aliexpress i nawiązał współpracę z serwisem przelewy24.pl, wprowadził możliwość płatności za pomocą przelewów bankowych, przy niskim przewalutowaniu i prowizji.

Dotychczasowy sposób płatności

Dotychczas podczas zamówień w sklepie Gearbest.com mogliśmy zapłacić kartą lub poprzez serwis Paypala. Jeśli ktoś jest chińskim gadżeciarzem, tak jak ja mógł założyć konto walutowe (moje jest w T-Mobile usługi bankowe XCHARX jest darmowe) oraz konto w internetowym serwisie wymiany walut, ja wybrałem walutomat.pl. Wpłacamy do walutomatu X złotówek i definiujemy przy jakim kursie mają zostać wymienione na dolary lub od razu wymieniamy na dolary XCHARX przy aktualnie najlepszym możliwym kursie. Przeważnie jest to parę groszy więcej niż aktualny kurs dolara. Cała transakcja od czasu wypłaty pieniędzy z naszego konta, do wypłaty w innej walucie trwa około 30 minut. Można oczywiście zapłacić normalną kartą debetową z naszego banku za zakupy, jednak należy pamiętać, że wtedy bank przewalutowuje kwotę i nie będzie to kilka groszy, a kilkadziesiąt (przeważnie 10-30gr za dolara, dokładną informację możemy znaleźć na stronie naszego banku). Przy większych sumach różnica robi się znaczna.

Nowa forma płatności XCHARX Platnosci24.pl

Teraz po złożeniu zamówienia możemy wybrać płatność za pośrednictwem przelewy24.pl serwis automatycznie przewalutuje koszt produktu, abyśmy mogli zapłacić w złotówkach. Następnie wysyłamy zwykły przelew krajowy na dane które udostępni nam serwis przelewy24.pl. Dzięki zastosowaniu płatności online, przelew zostaje zaksięgowany w ciągu paru sekund i zamówienie zostaje poprawnie opłacone.

Opłacalność? Ile przepłacamy poprzez przelewy24.pl?

Na przykładzie hulajnogi Xiaomi. która aktualnie jest w promocji, pokaże ile „kosztuje” używanie nowego systemu płatności w sklepie Gearbest.com

Xiaomi M365 Folding Electric Scooter aktualnie kosztuje 399,99$, przewalutowanie w aktualny kursie dolara: 1479,96zł.

Kwota w polskie walucie przy formie płatności przelewy24 wynosi 1504,76zł.

Kurs w jakim przelewy24 przewalutował nasz zakup to 3,76$, aktualny kurs dolara 3,70. Przepłaciliśmy 6gr na  1$,a  na całej hulajnodze 25zł. Jeśli zapłacilibyśmy kartą (przykładowo z banku BGŻ BNP PARIBAS) kurs dolara wynosiłby 3,83 XCHARX koszt hulajnogi wyniósłby więcej o 52zł od płatności dolarowej.

Jak widać Polska współpraca z chińskim sklepem pozwala nam zaoszczędzić 27zł, zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na „lepszą” metodę wysyłki.

Radzę jednak uważać na ceny w sklepie Gearbest.com, czasami są atrakcyjnie a niekiedy mocno zawyżone. Przy zakupie droższych rzeczy, polecam najpierw sprawdzić konkurencje. Zapraszam również do śledzenia deals.pokoleniesmart.pl jeśli natrafię na jakaś ciekawą promocję podzielę się.

tác giả: Michał

Geek. Apple và Xiaomi fan hâm mộ. Trong thời gian rảnh, tôi chạy một blog PokolenieSmart.pl